Rittrapport fra Nymarks Tempo
Det var strålende sol og skyfri himmel denne ettermiddagen hvor vi befant oss i et kryss mellom Åsane og Arna. 98 ryttere var påmeldt konkurransen, men vi fikk også selskap av flere tursyklister på veien. Blant deltakerne kunne vi se mange grønne trøyer, endel blått og hvitt, blått og rødt og selvsagt blått og gult. Foreldre prøvde etter beste evne å parkere bilene sine langs den smale sykkelstien, forøvrig flittig brukt av sykkelentusiaster, og det gikk bra. Mange syklister sverget til rulle på oppvarmingen, mens atter en del tok i bruk den flotte sykkeltien for å få varme i kalde muskler. Rittet var på det lengste ca 6 km, så syklistene tråkket hardt på i løypen som startet med en lang nedoverbakke. Dette ga selvsagt visse utfordringer for en fersk hobbyfotograf for anledningen utstyrt med mobilkamera. Det resulterte i noen fine bilder av skygger, noen uklare bilder av ryttere og noen tagninger som under tvil ble godkjent. Men en lang nedoverbakke betyr også en lang oppoverbakke hjem igjen, så da kunne vi tilskuere nyte rytternes kamp mot tyngdekraften før målgang. Jeg kan bare igjen konstantere; hardt arbeid fascinerer meg - jeg kan sitte å se på det i timevis.
Resultatlisten finner dere på hjemmesiden under ritt og resultater, men noe kan nevnes:
I kvinner 11/12 vant Silje Broll 12.00) med en flott andreplass til Eva Charlotte Eiking (13.06). Vår beste rytter blant guttene i denne aldersgruppen ble Sebastian Iversen som kom på fjerde plass (12.58). Kristoffer Madsen klarte en hederlig tredjeplass (10.15) blant gutter 13/14. Odd Christian Eiking, M1516 vant med tiden 8.56. Kun en jente var meldt på i denne aldersgruppen, Ingrid Sælemyr, og hun tråkket seg inn til tiden 12.14.
Bergen CK var tungt representert i øverste sjikt på resultatlistene blant junior menn. Kan nevnes at de fem første plassene ble erobret av Bergen CK syklister, med Nicholas Hammersland i tet med tiden 8.34.